3. 2. 2023

HasiciDM

HASIČI PRAHA – DOLNÍ MĚCHOLUPY

Vichřice Sabine, z pohledu naší jednotky

Jednotka byla v 6:31 vyslána s vozem CAS 24 Scania (1+5) do ulice Plukovníka Mráze, kde došlo k pádu stromu na zaparkovaná auta, kdy se v jednom z nich nacházel řidič. Řidič nezraněn, jednotka strom rozřezala pomocí motorové pily a páskou zamezila vstupu nepovolaných osob.

Jednotka byla v 9:14 vyslána s vozem CAS 24 Scania (1+5) do ulice U hostivařského nádraží k případu vyvráceného stromu. Na místě před našim příjezdem hlídka MP Praha. Pomocí pracovního lana jsme strom odstranili.

Jednotka byla v 9:35 vyslána s vozem CAS 24 Scania (1+5) do ulice Kapraďová ke spadlému stromu na chodníku. Pomocí motorové pily byl strom rozřezán a chodník zprůchodněn.

Jednotka v 10:15 rozřezala pomocí motorové pily strom spadlý na chodník ve Švehlově ulici.

Jednotka byla ve 12:59 vyslána s vozem CAS 24 Scania do ulice K Dálnici, kde došlo k pádu stromu na projíždějící auto. Komunikace uvolněna a strom rozřezán pomocí motorové pily. Řidič nezraněn. Po dobu zásahu řízen provoz kyvadlově.

Ve 13:25 rozřezala jednotka další strom spadlý na komunikaci v ulici K Dálnici. Strom bránil průjezdu. Na místě ve spojení s jednotkou HZSp DPP. Strom rozřezán pomocí motorové pily, provoz na komunikaci po dobu zásahu řízen kyvadlově.

Jednotka byla ve 13:30 vyslána s vozem CAS 30 Scania (1+1) do ulice U Tůně v Dolních Měcholupech, kde spadl strom na dráty a dále hrozil pádem na vozovku. Strom rozřezán pomocí motorové pily.

Jednotka byla ve 14:00 vyslána do ulice U Kněžské louky ke spadlému stromu. Strom nic neohrožuje, ničemu nebrání. Místo proto bylo pouze zapáskováno a o rozřezání stromu se bude muset postarat městská část.

Jednotka byla ve 14:48 vyslána s vozem CAS 24 Scania (1+5) na starý židovský hřbitov na Žižkově, kde došlo k pádu stromu na několik hrobů. Není v silách jednotky strom odstranit, po dohodě s majiteli bylo místo zapáskováno a uzavřeno proti vstupu nepovolaných osob. Majitelé byli poučeni, areál byl uzamčen a odstranění stromu si zajistí sami majitelé.

Jednotka byla v 15:27 vyslána s vozem CAS 24 Scania do ulice Přistoupimská v Malešicích k utrženým plechům na střeše domu. Zásah probíhal za využití lezecké techniky. Část krytiny byla demontována, zbytek byl přitlučen hřebíky. Po dobu zásahu byl z bezpečnostních důvodů uzavřen chodník vedoucí okolo domu.

Komentáře