3. 2. 2023

HasiciDM

HASIČI PRAHA – DOLNÍ MĚCHOLUPY

2013

„Cesta za uspěchem…“

Tento vítězný rok jsme absolvovali v sestavě Deniska, Péťa, Ivetka, Ivanka, Milada, Květa, Vendulka, Saša, Terka, Mája a Janča pod vedením trenéra Libora Vojty.

A proč to byl rok vítězný? Stali jsme se vítězkami Pražského poháru, Podlipanské ligy ale hlavně jsme se stali Mistryněmi ČR v požárním útoku a na MČR v Požárním sportu jsme obsadili celkové 3. Místo.

Cesta to ovšem vůbec nebyla snadná…

Poctivým tréninkem začínáme už na podzim a jedeme nonstop až do vrcholu sezóny, který je na konci srpna. Na společné tréninky se scházíme dvakrát v týdnu. Přes zimu se snažíme nabrat nějakou fyzičku a sílu a to především na fotbalovém hřišti a na nové tartanové dráze. Trénovat je pro nás letos o hodně snazší, naše tartanová dráha, na které máme po celou dobu postavené překážky, nám umožňuje trénovat kdykoliv se nám zachce. To, jak jsme v zimě makali, prověřují už první závody v Jablonecké hale. Jsou to závody běhu na 100 metrů s překážkami. Lepší vstup do sezóny jsme asi ještě nikdy neměli. Po těchto úvodních závodech už to běží jako jeden velký kolotoč. Trénink, závody, závody, trénink….

V celé závodní sezóně se účastníme Pražského poháru, což je soutěž několika závodů v požárním útoku, dále letos poprvé závodíme na Podlipanské lize (další série závodů v požárních útocích). Poslední soutěží, kterou aktivně objíždíme je Český pohár v běhu na sto metrů s překážkami. Zpestřením, které pro nás připravil náš trenér je LIBICUP, naše vlastní soutěž.

Dne 23. 6. postupujeme, přes krajské kolo, které bylo v ohrožení díky povodním, na MČR v Požárním sportu. Krajské kolo jsme si užili, ukázali, co umíme a vyhráli.

Hurá do Mladé Boleslavi!!!

MČR v PS se koná 23. – 25. 8. v Mladé Boleslavi a účastní se ho 17 družstev žen. V pátek se dostavujeme hned brzy ráno na trénink Požárních útoků. Musíme si vyzkoušet novou motorovou stříkačku, kterou vidíme poprvé. Dále jdeme na prezenci a čekáme na večerní slavnostní zahájení. Poté hurá nakoupit a zpět do hasičárny, která nám po dobu mistrovství dělá domov.

 V sobotu nastupujeme na dráhu s odhodláním předvést to nejlepší. A naše výkony tomu odpovídají. Zapsat na stovkách hned v prvních pokusech všechny platné časy je skvělý vstup. V druhých pokusech někdo vylepšuje, někomu už se to nedaří, ale celkově jsme po první disciplíně na 4. místě. Stíháme rychlý oběd, krátký odpočinek a už je čas rozcvičovat se na štafetu 4×100 metrů. Štafety provází zmatek, když naše první štafeta vybíhá o dvacet minut dřív, než bylo v plánu. Nedostatečné rozcvičení bohatě nahrazuje vyhecování a zdravé naštvání. To vše vede ke skvělému výkonu. Vendulka dokonce běžela s vytaženými elasťáky a to bez povšimnutí rozhodčích 😀 … Druhá štafeta čas ještě vylepšuje a končí v pořadí štafet na 4. místě. Po dvou disciplínách se dostáváme součtem umístění na celkové třetí místo.

Do hasičárny se za námi přijíždí podívat Libor, který se bohužel může mistrovství účastnit jen jako on-line trenér a máme ho takzvaně pořád ‘‘na drátě“. Unavené ale šťastné jdeme spát. Neděle se nese ve znamení poslední disciplíny. Čekají nás Požární útoky. Ty jsou naší srdeční záležitostí a navíc Podlipanská liga nás letos hodně potrénovala, stát se ovšem může všechno. Jdeme na to!!! Po prvních pokusech obsazujeme průběžné první místo. Předvedli jsme krásný útok. V druhých pokusech zapisujeme téměř shodný čas, který ukazuje vyrovnanost našich pokusů a to, že to nebyla náhoda. S napětím čekáme, jak si povedou ostatní družstva a… Je to tam, Jsme první!!!

 

Neuvěřitelná euforie, splněný sen, radost a ještě mnoho emocí se zračí ve tvářích nás všech i těch co nás po celou dobu podporovali a celý víkend nás doprovázeli. Slavnostní nástup je už jen hezkou tečkou tohoto víkendu. Přebíráme ocenění, poháry a honem jedeme za Liborem, aby to s námi mohl oslavit.

Chtěli jsme pohár, máme pohár, jeli jsme pro pohár, máme pohár!!!

Tak končí naše sezóna a teď už jen hurá do nové!

 

Komentáře